Portal informacyjny w górskich klimatach

Buty meindl na każdą wędrówkę

Jednocześnie turystyczne, trekkingowe i górskie buty meindl dla każdego to doskonałe rozwiązanie – https://www.polarsport.pl/meindl.html czy to na piesze spacery po mieście, parku, lesie czy na wędrówki krajoznawcze bądź podczas górskich wycieczek. 

Ogólna charakterystyka.

Buty wykonane ze skór licowych, łatwych do czyszczenia i konserwacji, z cholewką z bardzo wytrzymałego nubuku o dobrej oddychalności i z odpowiednim odprowadzaniem wilgoci, wzbogacone o wewnętrzną licową wyściółkę i wkładkę o właściwościach szybkoschnących. Zabezpieczone dodatkowymi szwami na całej długości oraz gumami z przodu, tak aby uchronić je od zniszczenia i obkopania, z podeszwą o właściwej przyczepności. Doskonale  amortyzują wszelkie nierówności terenu dzięki zastosowaniu śród podeszwy z pianki Eva lub PU. W zależności od grubości podeszwy i wysokości buta – przed, do i za kostkę – sprawdzą się w każdych warunkach i przeznaczone są do użytku w okresie zarówno wiosennym, późno jesiennym jak i podczas łagodnej zimy. 

Jak odpowiednio dobrać buty meindl?

Niemiecki producent oferuje szeroką gamę modeli z wielorakim przeznaczeniem. I tak np. do marszu po łatwiejszych szlakach najlepiej nadadzą się buty turystyczne o wysokości „przed kostkę”, natomiast do dalszych wędrówek, w trudniejszych górzystych terenach, lepszym rozwiązaniem będą te trekkingowe bądź typowo górskie o wysokości – „do” lub „ponad kostkę”. Wszystkie wykonywane są z naturalnych skór zapewniających im ładny wygląd, w różnych kolorach i wzorach, urozmaicone wielobarwnymi sznurówkami, o wielu użytkowych właściwościach, które pozwalają na wykorzystywanie ich również jako obuwie do codziennego stosowania. Niektóre z nich wyposażone są w specjalną membraną wodoodporną, stanowiącą dodatkowe zabezpieczenie przed jakąkolwiek wodą, jaką możemy napotkać na drodze, zabezpieczając stopę przed wilgocią.