Portal informacyjny w górskich klimatach

Atrakcje turystyczne Zakopanego

Zakopane to miasto niezwykłe. Jest to miejsce odwiedzane przez turystów niemal przez cały rok. Zimą jest to stolica polskiego narciarstwa, latem idealne miejsce na odpoczynek wśród przepięknych widoków Tatr. W internecie łatwo znaleźć artykuły opisujące szlaki turystyczne i atrakcje Zakopanego. W naszym wpisie również przyjrzymy się najciekawszym miejscom w polskiej stolicy gór.

Krupówki – wizytówka miasta

Kiedy mówimy Zakopane od razu myślimy Krupówki. Jest to pewnego rodzaju wizytówka tego miasta. To właśnie z Krupówkami najbardziej kojarzy się Zakopanem wielu turystom. Oprócz współczesnych budynków można tak wciąż zobaczyć wiele charakterystycznych drewnianych chat góralskich. Choć Zakopane najbardziej kojarzy się właśnie z Krupówkami to trzeba wiedzieć, że miasto to oferuje turystom dużo więcej ciekawych atrakcji.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego

Jednym z takich miejsc jest Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Muzeum to znajduje się w willi Koliba. Już sam ten budynek jest niezwykły. Jest to idealne miejsce do tego, aby poznać czym tak naprawdę jest styl zakopiański i czym dokładnie różni się od innych stylów.

Galeria Władysława Hasiora

Kolejne miejsce, które warto zobaczyć będąc w Zakopanem to z pewnością Galeria Władysława Hasiora. To co charakteryzuje to miejsce to niezwykły klimat i atmosfera. Można w pewien sposób poczuć się tam jak w horrorze. Wszytko dzięki wyjątkowym eksponatom, które się tam znajdują.

Skocznia Wielka Krokiew

Zakopane kojarzy się oczywiście także ze skokami narciarskimi. Zatem wymieniając atrakcje turystyczne Zakopanego nie można pominąć miejsce, które zobaczyć musi każdy fan skoków. Mowa tu o Skoczni Wielka Krokiew. Największą atrakcją w tym miejscu jest z pewnością fakt, że po zakupie biletu można wjechać na sam szczyt skoczni i samemu przekonać się jaki widok mają skoczkowie tu przed skokiem. Widok z pewnością robi wrażenie.

Zakopane – Wielka Krokiew


Figury Woskowe

Co warto zobaczyć w Zakopanem jeszcze? Takim miejscem może być z pewnością muzeum figur woskowych. Wycieka do tego muzeum jest idealnym rozwiązaniem w momencie kiedy akurat pogoda nie dopisuje i nie można za bardzo pozwolić sobie spacer po górach.