Portal informacyjny w górskich klimatach

Kurs radiooperatora src

Nie ma chyba osoby, która choć raz nie zapragnęła znaleźć się na pokładzie odbywającego morski rejs jachtu. Nic dziwnego – nie ma nic piękniejszego niż biały statek kołysany przez granatowe fale.

Załoga jachtu morskiego


Członek załogi jachtu komercyjnego powinien posiadać wyszkolenie i kwalifikacje zgodne z obowiązującymi przepisami. Według nich np. na jednostce wyposażonej w radiostację (a każdy jacht morski musi posiadać radio VHF) powinna znajdować się osoba z uprawnieniami do jej obsługi. Fachowo i sprawnie prowadzona łączność na morzu to komfort i bezpieczeństwo podróży.

Jak zostać radiooperatorem?


Wszyscy, którzy chcą zdobyć uprawnienia radiooperatora, poznać rządzące w eterze zasady procedury radiowe mogą ukończyć jednodniowy kurs radiooperatora src. Podczas szkolenia odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne, po których uczestnik zdaje egzamin przed komisją Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Organizatorzy kursu radiooperatora bialskiego zasięgu src przed rozpoczęciem kursu dostarczają materiały szkoleniowe tj. skrypty i bazę pytań testowych do samodzielnej nauki. Pomyślnie zdany egzamin potwierdza wydany certyfikat SRC. Kursy na radiooperatora src odbywają się w całej Polsce.

Na szkolenia zapisać można się pod tym adresem:

https://fairwinds.pl/kurs-radiooperatora-src/