Portal informacyjny w górskich klimatach

Muzeum o wódce – jak to możliwe?

Każda osoba, która przyjeżdża do Warszawy, powinna zapoznać się z wyjątkową ofertą Muzeum Polskiej Wódki. Jest to unikatowe w skali kraju miejsce, w którym dowiedzieć się można nie tylko jak wódka była i jest wytwarzana, ale również zdobyć wiedzę, w jaki sposób alkohol ten wpłynął na polską kulturę i historię. Co warto wiedzieć na temat Warszawskiego muzeum wódki ? Odpowiedzi poniżej!

Misja muzeum

Bez wątpienia każdy zdaje sobie sprawę, że wódka od zawsze była wykorzystywana do celebracji najważniejszych momentów w życiu . Między innymi z tego względu stała się ona nierozłącznym elementem dziedzictwa narodowego. Właśnie z tego powodu Muzeum Wódki w Warszawie dąży do promowania tego trunku jako elementu polskiej tradycji.

Równocześnie muzeum stawia sobie za cel rozpowszechnianie kultury polskiego przemysłu alkoholowego, ze szczególnym podkreśleniem, jak ważne jest, aby spożywać alkohol w sposób odpowiedzialny. Koniec końców, chociaż wódka wywarła przemożny wpływ na polską historię i kulturę, to jej spożywanie nie może odbywać się w sposób bezkrytyczny.

Atrakcje w muzeum

Udając się do muzeum, można nabyć szeroką wiedzę na temat polskich wódek poprzez różnego rodzaju interaktywne ekspozycję i projekcje. W czasie wycieczki zwiedzający dowiedzą się między innymi, w jaki sposób zmieniała się technologia wytwarzania wódki czy też nabędą podstawową wiedzę na temat surowców wykorzystywanych do jej produkcji. Oczywiście jednym z elementów interaktywnych ekspozycji są wiadomości uwidaczniające, w jaki sposób wódka wpłynęła na polską kulturę i historię. Zwiedzanie obejmować będzie również różnego rodzaju ciekawostki.

Eventy w muzeum

Chociaż nazwa tego nie wskazuje, to muzeum jest jedynie jednym z miejsc wartych odwiedzenia w budynku Zakładu Rektyfikacji. Oprócz muzeum na terenie obiektu znajduje się kino, VIP Room, czy też bar 3/4 i należący do niego taras. Innymi słowy, jest to doskonałe miejsce do organizacji najróżniejszych eventów. Muzeum może zająć się zorganizowaniem zarówno warsztatów i szkoleń, spotkań biznesowych, jak i wieczorów tematycznych czy też imprez okolicznościowych.