Portal informacyjny w górskich klimatach

Wyjazd na biwak

Spotkania w plenerze zyskują na popularności szczególnie latem. Bardzo długi dzień i piękna pogoda to czas, który sprzyja piknikom na łące do samego rana.

Warto więc zaplanować taki wyjazd odpowiednio wcześnie i sprawdzić jak będą wyglądać warunki atmosferyczne. Biwakom w plenerze towarzyszy zazwyczaj wielkie ognisko bądź grill, na którym przyrządzane są pyszne przekąski na ciepło. Chyba każdy miłośnik jedzenia mięsa tęskni w zimie za kiełbaską z ogniska, która pierwszy raz po kilku miesiącach smakuje naprawdę wyjątkowo. Poza produktami żywieniowymi wraz ze sobą warto na pewno zabrać plecak, w którym zmieści się kilka ważnych rzeczy.

Płachta biwakowa

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą warto zabrać ze sobą na piknik z dala od domu jest z całą pewnością płachta biwakowa. Pomoże ona w schronieniu się przed deszczem, kiedy ten niespodziewanie zaskoczy i postanowi zepsuć zabawę. Jak wiadomo z pogodą ciężko wygrać i do końca ją przewidzieć, dlatego też dojrzałe i pewne doświadczeń życiowych osoby powinny posiadać w plecaku przydatną płachtę – (duży wybór). Oczywiście można też zabrać parasol, pod którym niestety schronienie znajdą maksymalnie dwie osoby, dlatego też idealna na takie warunki wydaje się być właśnie płachta.

Dobre towarzystwo

Oczywiście kiedy uda nam się już spakować pałatki, płachty i wypełnić plecak bardzo potrzebnym podczas wyjazdu asortymentem, warto jest również zadbać o to, aby na biwaku zjawiło się jak najwięcej pozytywnych osób. Ludzie z dobrą energią potrafią umilić każde chwile i sprawić, że nie chcemy z danego miejsca odchodzić. Biwaki poza możliwością spędzenia czasu w gronie bliskich znajomych mogą być także swego rodzaju nauką dla tych, którzy po raz pierwszy trafią na imprezę tego typu. Można się na niej nauczyć rozpalać ogień bez zapałek, oraz między innymi uzdatniać wodę ze źródła, którą potem można wypić.