Portal informacyjny w górskich klimatach

Jak dopasować buty trekkingowe do swych potrzeb?

Jak przygotować się do długiej wędrówki po trudnym i wymagającym terenie? To proste – wystarczy w porę postawić na solidne buty do trekkingu. Jak je wybrać?

Rodzaj obuwia a cel wyprawy

By buty trekkingowe dobrze się spisały, warto w porę zastanowić się nad tym, w jakim terenie będą one najczęściej wykorzystywane. Tu zasada jest prosta: im trudniejszy teren, tym solidniejsze powinno być obuwie trekkingowe. Można wybierać buty niskie oraz sandały trekkingowe, można też postawić na wysokie buty na górskie wyprawy, dzięki którym kostka będzie doskonale chroniona przed urazami.

Buty trekkingowe to solidna podeszwa

Solidna podeszwa, która będzie chroniła stopę przed urazami oraz zapewni jej skuteczną ochronę przed poślizgiem to ważna sprawa, która ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w trakcie marszu. Dzięki solidnej podeszwie można wędrować i po ośnieżonych ścieżkach, i po wilgotnych skałach. Im większa przyczepność, tym lepiej, warto zatem przy zakupie butów poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi.

Z jakiego materiały może być wykonana cholewka?

To, z jakiego materiału została wykonana cholewka butów trekkingowych, również jest sprawą bardzo ważną. Wybór jest dość szeroki. Wielu zwolenników ma skóra, ceniona za swą trwałość oraz odporność na działanie wody. Skóra połączona z membraną lub lekkie materiały syntetyczne, dzięki którym stopa może oddychać to kolejne rozwiązania, po które miłośnicy długich wypraw sięgają bardzo chętnie.

Skuteczna ochrona przed wodą

W przypadku butów na wyprawę trekkingową bardzo ważną sprawą może się okazać nieprzemakalność. By o nią zadbać, warto nie tylko szukać butów w warstwą nieprzemakalnej membrany, ale i w porę postawić na te preparaty, które pozwolą na skuteczną impregnację obuwia. Ochroni nas to przed wieloma problemami i sprawi, że obuwie trekkingowe Polar Sport dłużej będzie zapewniało ochronę przed wodą.

Dobrze wybrane buty na trekking to postawa. To od nich będzie zależał komfort w trakcie wędrówki oraz jej bezpieczeństwo, warto zatem zwrócić uwagę na każdy szczegół w trakcie zakupów.