Portal informacyjny w górskich klimatach

Rodzinny weekend w Warszawie z rodziną – co można zobaczyć?

Weekend w Warszawie może być pełny różnorodnych atrakcji, z których każdy, bez względu na wiek będzie zadowolony. Starsi lepiej odnajdą się w historycznych muzeach, młodszym zdecydowanie będą bardziej podobać się parki i Starówka. Co warto zobaczyć na takim rodzinnym weekendzie? 

Atrakcje dla każdego 

Starówka w Warszawie to miejsce, które podoba się każdemu – bez względu na wiek czy narodowość. Piękne, klimatyczne budowle, urokliwe uliczki oraz świetne restauracje i kawiarnie gwarantują miło spędzony czas w gronie rodzinnym. Taki spacer jest wraz z zatrzymaniem się na pyszny posiłek w jednej z knajpek to obowiązkowy punkt każdej, rodzinnej wycieczki. 

Muzea nie tylko dla dorosłych

Co ciekawe, Warszawa oprócz muzeów historycznych (wartych odwiedzenia) obfituje także w nowoczesna muzea, które kuszą młodych ludzi. Do takich miejsc zalicza się między innymi: Muzeum Neonów czy też Muzeum wódki w Warszawie (czytaj więcej: https://bartekwpodrozy.pl/muzeumpolskiejwodki/). Muzeum Neonów przepełnione jest neonami z lat 60. i 70., które można często zobaczyć na zagranicznych filmach z tego okresu. Z kolei, Muzeum wódki w Warszawie poświęcone jest trunkowi, który zna i uwielbia cały świat. To miejsce, gdzie oprócz zobaczenia na własne oczy 10 tysięcy eksponatów, możliwa jest także degustacja oryginalnych i bardzo dobrych alkoholi w specjalnie stworzonych do tego pomieszczeniach takich jak: restauracja Elixir i koktajlbar The Roots. 

Jak wynika z powyższego, rodzinny czas w Warszawie może opiewać o miejsca, które podobają się zarówno temu starszemu, jak i młodszemu pokoleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.