Portal informacyjny w górskich klimatach

Wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju Muzeum

Często wyjeżdżając za granicę dowiadujemy się dopiero, że dla wielu osób na świecie wódka albo jest zupełnie nieznanym napojem alkoholowym, albo jeśli ją znają, to kojarzą wódkę tylko z Polską czy ewentualnie z Rosją. Dopiero za granicą odkrywamy też, że w zasadzie to jako Polacy mamy naprawdę czym się poszczycić…

Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie – jedyne takie na świecie

Fakt ten postanowili wykorzystać pomysłodawcy Muzeum Wódki Polskiej (sprawdź ten artykuł) – jednego takiego obiektu na świecie. Omawiając je przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego lokalizację. Otóż znajduje się ono bowiem w zdecydowanie dość niesamowitym miejscu, a mianowicie w dawnym Zakładzie Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. To tu niegdyś produkowano takie znane wódki jak Wyborowa czy Luksusowa. To jednak jeszcze nie wszystko. 

Wizyta w Muzeum Wódki Polskiej

Warto bowiem opisać, jak ono wygląda wewnątrz, a jest to bez wątpienia całkiem ciekawe zagadnienie. Otóż muzeum to jest absolutnie nowoczesnej – wiele jest tutaj wirtualnych pracowni, projektów multimedialnych itp. Generalnie na początek wchodzimy do wirtualnej pracowni alchemika – mamy szansę poczuć to, co czuli dawni odkrywcy opracowując wyjątkowe receptury. Dalej poznajemy jeszcze sposoby i metody wytwarzania wódki, badania jej jakości, zapoznajemy się z tajnikami pracy barmana. Warto jeszcze dodać, że na koniec może jeszcze odbyć się wyjątkowa degustacja różnego rodzaju doskonałych, polskich wódek.

Słowem – Muzeum Wódki Polskiej to naprawdę wyjątkowo ciekawe miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.