Portal informacyjny w górskich klimatach

Nietypowa atrakcja Warszawy

Każdy mieszkaniec innego od Warszawy regionu Polski choć raz marzył o tym, żeby wybrać się do stolicy i zwiedzać jej interesujące zabytki i inne warte uwagi obiekty. Na myśl o takich atrakcjach każdemu do głowy przychodzą przede wszystkim: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Stare Miasto z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, czy też Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza. Jest jednakże jeszcze jedna, godna uwagi atrakcja, która w tym gronie pojawiła się całkiem niedawno.

Woda ognista doczekała się swojego muzeum

Muzeum polskiej wódki w Warszawie, bo o nim mowa, to jedna z nowszych atrakcji stolicy. Choć jego przygotowywanie trwało wiele lat to ostatecznego otwarcia dokonano dopiero w 2017 r. Obiekt ten nie jest jednak żadnym żartem czy też próbą ośmieszenia instytucji, jaką są muzea. Wręcz przeciwnie – temat wódki i wszelkich aspektów związanych z jej produkcją zostały ukazane w muzeum w całkowicie poważny, a przy tym również i wyczerpujący sposób.

Różne drogi do otrzymywania wódki

Oczywiście temat, jakiemu zostało poświęcone będące przedmiotem tego tekstu muzeum może nieco śmieszyć, nie oznacza to jednakże, że nie jest godny uwagi. Produkcja wódki, nawet w prymitywnych warunkach, jest bowiem dość skomplikowanym procesem chemiczno-fizycznym, wymagającym do przeprowadzenia posiadania odpowiedniej temperatury. Wskutek tego w muzeum wódki nie mogło zabraknąć tego typu eksponatów, dzięki czemu prezentowane wystawy są bardzo treściwe i pouczające. Można na ich przykładzie kompleksowo zapoznać się z produkcją destylatu alkoholowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.